Végre megérkezett az új Van She album, amire már hónapokkal ezelőtt kíváncsi lettem az elképesztően jó Idea For Happiness című beharangozó klipszám miatt. Az azonos című album végül nagyon kellemes lett, és elsőre még azt gondoltam, hogy ez lehet majd a 2012-es nyár albuma, de azért annyira mégsincs jó. Ettől függetlenül nagyon kellemes, hangulatos, szinti zene, nagyon nyárias, sok helyen, trópusi, tengerpartias, calypso-s hangzásokkal, de egyáltalán nem tingli-tangli módon, inkább egy jó adag melankóliával, pont ahogy én szeretem. Csak valahogy mégis kicsit ingerszegény a lemez, és a végére kicsit egyhangúvá, szürkévé válik. Nem emiatt, de kicsit a Fiendly Fires Pala-ját juttatja eszembe, még konkrétan pont olyan dal is van rajta, amit mintha csak a Pala-ról loptak volna (az mondjuk egy pofátlan nyúlás rajta). Mindegy, összességében egy nagyon kellemes, atmoszférikus egynyári album. Ajánlatos.Turboweekend: Fault Lines
Igen vártam már a Turboweekend új lemezét is, pláne, hogy az előzőt agyon hallgattam. Az jóval hűvösebb volt, a Fault Lines viszont szinte egy nyárias album. Egész kellemes lett a lemez, de sajnos elég erőtlen is, így ez is szintén az egynyári kategória, mivel nem lesz maradandó, az szinte biztos. A hangzás new wave-es szinti-rock. Leginkább a dallamokban van a hiba, mert a legtöbb szám olyan kis közepes, mégis azért megvan az a turboweekendes hangulata, ami miatt viszont szerethető is. Néhány kiemelkedő szám is van rajta, mint pl a klipes On My Side, vagy a lúdbőröztető Boulevard, vagy a You're The Cure.
No comments:
Post a Comment