Friday, September 28, 2012
filmz
Haywire
Nagyon kíváncsi voltam már Soderbergh eme filmjére, mert mégiscsak Sex, Lies, and Videotape, Erin Brockovich meg Traffic, de az utóbbi időkben egyre csak jönnek az érdektelenebbnél érdektelenebb filmjei (Contagion, Magic Mike - ez utóbbi látatlanul is a jesszus kategória), és ez alól az agyonhájpolt Haywire se kivétel. Hiába a tipikus szűrők (kék, sárga) használata és az "időzavar", ez a film nem több, mint egy soderberghes elemekből összerakott üresjárat, amiből teljes egészében hiányoznak a karakterek jellemei, a sztori, és az izgalom. Csak megy megy a film, majd egyszer csak vége szakad és végül semmi se marad meg belőle. Kár érte, pedig egész stílusos, meg jók a zenék, így egy jobb sztorival, némi érzelmi szállal egy jó film is lehetett volna.
Crimewave
Sam Raimi+Coen, ezt adjátok össze. Az eredmény viszont annál katasztrofálisabb sajna. Elejétől a végéig értékelhetetlen és egy szenvedés volt. Coen-esen beteg és Raimi-san őrült-humoros, és ez a kettő nagyon nem akar működni, mert komédiának hatalmas ökörség, és épp emiatt a durvaság se működik benne. Ez egy igazi antifilm, ami még a Z-kategóriát se éri el.
Dark Shadows
Mért van az, hogy manapság (majdnem) az összes kedvenc rendezőm cserben hagy? Ráadásul nem kis mértékben, hanem totális érdektelenség jellemzi az új filmjeiket. (Bár Soderbergh azért nem akkora kedvencem, de az utóbbi állítás másik fele rá is jellemző).
Sajnos Tim Burton se most kezdte a leszálló ágat. A Corpse Bride volt az utolsó értékelhető alkotása. Azóta pedig csak sorra jöttek a rosszabbnál rosszabb filmek, de ez a Dark Shadows messze a mélypont. Két óra totál érdektelen dögunalom, amiből teljes egészében hiányoznak a karakterek, a történet teljesen üres, és lényegében egy nagy nulla az is ami van neki, a szereplőknek semmi szerepe, és hangulata is nagyjából egyenlő a nullával. Ráadásul olyan stílusokat kever benne, amik nem férnek össze. Vígjátéknak nem vicces (e téren a gagyit súrolja), horrornak nem félelmetes, és misztikus filmnek sem működik. Gratulálok Tim Burton-nek aki a ZSENIÁLIS Edward Scissorhands-től eljutott idáig.
Salmon Fishing In The Yemen
És végül nézzük Lasse Halström ugyancsak két órás ugyancsak totál érdektelen filmjét, attól a rendezőtől, aki valaha olyan érzékkel alkotott, aminek eredménye például a Chocolat és a The Shipping News lett, az mára szintén ontja a tömény szart, immár hét éve. Az utolsó jó filmje az An Unfinished Life volt, ami még többi kevésbé igazi hangulatos, érzelmes Halström darab volt.
Most őszintén: kit érdekel két órán keresztül a lazac telepítés Yemen-be? És nem viccelek, a film semmi másról nem szól. Emily Blunt és Ewan McGregor pedig csak lődörög benne ide oda, de a néző a legkevésbé sem tud izgulni azért, hogy összejönnek e vagy sem, mert annyira lapos és érzelmetlen az egész. Ja, és olyan elnyújtott és unalmas a film, hogy már kínomban nem tudtam hova nézni.
És akkor jöjjön végre pár jó film is:
Fur
Azt ugyan meg kell jegyezni, hogy mára sajnos Nicole Kidman is eléggé leadta magát, de azért vannak még jó pillanatai, mint pl. ebben a filmben is. Hogy jól sikerült a Fur, az nem csoda, hisz Steven Shainberg munkája, aki a Secretary-t is rendezte. Diane Arbus híres amerikai fotós élete inspirálta ezt a kitalált történetet, így ez nem egy életrajzi film, csupán egy tisztelgés a művésznő előtt. Szerencsére hangulatilag sokat megtartott a bizarr Secretary-ből, így akinek az tetszett, annak ez is fog. Hangulatos, atmoszférikus, kellően elvont és bizarr, és érzelmes is. Mind e mellé párosul még a pazar képi világ és zene is.
The Blob
Végre sikerült felfedeznem egy újabb 80as klasszikus horrort - és a jobbik fajtából. Nincs benne semmi gagyi. Végig nagyon élvezetes, izgalmas, jól összerakott darab, ami még kivitelre is kifogástalan, és gusztustalanságokban is bővelkedik. Pedig egy szimpla masszától nem vártam semmi rondaságot.
Triangle
Sajnos a horror az az a műfaj, amiben tíz évente születik egy értékelhető, vagy maradandó alkotás (pl. The Ring). Sok gagyi horror ugyan egész élvezetes és szórakoztató, még egyszer viszont már nem nézném meg őket. A Triangle viszont azon kevés horrorok közé tartozik, ami lényegében egy mestermű. Nem csak, hogy borzongató, végig nyomasztó és atmoszférikus, de még mélységesen drámai is, ami horrorok esetében nagyon ritka kombináció. Egyébként Christopher Smith filmje, aki pl. a Severance-t is csinálta, ami egy erdőben játszódó, angol slasher-vígjáték, ami a kategóriájában igen csak kellemes darab.
Subscribe to:
Post Comments (Atom)


4 comments:
Láttad már a Martyrs-t? Ha nem, mindenféleképpen látnod kell mert szerintem újszerű ebben a műfajban. Egyébként francia, ők elég jók a horrorban, de az utóbbi években nagyon csend van.
Hallottam már róla, elmesélték részletesen, de az én gyomrom nem bírja az efféle filmeket sajna. A kínzós horrorfilmektől rosszul leszek, szó szerint. :/
Pedig hidegrázós fordulatok vannak benne, persze tényleg gusztustalan de én ettől elvonatkoztattam. Az Ott benn-t akkor végképp kerüld el. Egyébként arra jutottam, hogy a spanyol horrorokra is fogok időt szentelni, állítólag ők is elég jókat csinálnak. Ja és ennek a Triangle-nek is utána nézek.
Arról is hallottam már, szintén részletesen elmesélték, és valóban nem nekem való. :) Így elmesélve viszont mindkettő élvezetes volt. :D
Post a Comment