Lady Gaga a közepes, de annál sikeresebb Born This Way beharangozó dal után már egy jóval karakteresebb, és gagásabb dalt választott második kislemeznek a napokban megjelent Born This Way nagylemezről.
Az előző kislemezdal nem volt jellemző Gaga hangzásvilágára, egyszerű és átlagos dance szám volt, ami mindenféle eredetiséget mellőzött, amely inkább a mondanivalójára épített. A Judas ellenben hozza a tipikus kalapácsütésszerű Gaga-alapot, az izgalmas váltásokat, és az erős verzéket. A refrén viszont elég tingli-tanglira sikerült, ami kissé lerontja az összehatást, de még így is az év egyik legjobb dala lesz. A video klipet ezúttal Gaga rendezte, de nem amiatt lett átlagos, hanem mert nem túl látványos.
A maxi borítóban az a legjobb és legkülönlegesebb, hogy teljesen házi munka. Ha jobban megnézzük, láthatjuk, hogy Gaga maga fotózta le a számítógépe monitorán lévő "Judas" feliratot és keresztet, a háttérben pedig ő maga tükröződik vissza. Egyszerű és mutatós.
Ami a remixeket illeti, nagyon erős a felhozatal. CD-n egyelőre sajnos csak egy két számos jelent meg, amin ráadásul Judas-remix nem is található. A dal eredetije mellett bónusznak a Born This Way Twin Shadow féle remixe szerepel, ami viszont telitalálat, mert nem club mix, hanem new wave-es darab. Magára a Born maxira nem is került ilyen különleges és jó remix.
A Judas-remixek eddig sajnos csak digitálisan jöttek ki, de remélhetőleg ebből is lesz a szokásos 7-9 számos USA-maxi. A maxi legkiemelkedőbb és legértékesebb remixe egyértelműen a Goldfrapp horror-remixe. Az együttes nagyon ritkán remixel, de most felkérte őket Gaga, amit örömmel el is vállaltak, a mi nagy örömünkre is. A vokál szörny szerűen felismerhetetlenre van lassítva/torzítva, ahogy az ütemek is lassan, de döngetően lépkednek előre, mindez hátborzongató, katartikus dallammal megspékelve középtájon. Az egésznek Rammstein és Marylin Manson íze van. Másik nagy név is szerepel a remixek közt, méghozzá a Hurts. Az ő verziójuk is telitalálat. Teljesen kifacsart, széttorzított electro darab. A többi remix már némiképp rendhagyóbb, de nem gyengébbek. Ott van pl. Chris Lake zümmögős electro-dance hajszája, vagy az electro-house Mirrors Une Autre Monde – Nuit, és a döngetősebb trance-electrós Guéna LG Club Mix. A John Dahlback Remix és a R3hab Remix viszont nem túl izgalmasak a darálós, idegesítő hangzásukkal.
9/10
No comments:
Post a Comment